Smukke, smukke Phu Quoc! En lille tropeø, med ganske få indbyggere, røde grusveje og fine hvide sandstrande. Her boede vi en lille bitte bungalow lige ud til stranden. Umiddelbart hyggeligt og romantisk, men hytten havde også sine bagsider – foreksempel krammede jeg ufrivilligt med en øgle, da jeg skulle lukke døren til toilettet. Jeg mærkede, hvordan den pilede ud mellem fingrene på mig. Hver nat var der den vildeste tordenstorm, og taget på hytten holdte ikke tæt, så regnede fosede ind ned i sengen til os. Men det blev opvejet at den smukke hvide strand og de varme bølger.

Det er ikke fordi jeg bebrejder dig noget, men jeg tror min sommer bliver meget dyr. Jeg kan jo ikke blive i Danmark efter at, have set dine dejlige billeder. Det ser så lækkert ud!
Heidi: Det var det virkelig også 🙂 Hvis det er nogen trøst kan en tur til Vietnam gøres ret blligt?
What beautiful impressions you share! Thanks!
You trigger my wanderlust 🙂
Thank you Jana 🙂 I would really recommend Vietnam then. It’s such a beautiful country.
Hvor ser det alt sammen fantastisk dejligt ud – tak for dit link ovre på min blog. Nu glæder jeg mig jo bare endnu mere til vi tager afsted 🙂